BLOG

Hizmetlerimiz Hakkında Bilgilendirmeler
At Safari Nedir, Nasıl Yapılır, Niçin Yapılmalıdır?

At Safari Nedir, Nasıl Yapılır, Niçin Yapılmalıdır?

26.04.2016.

At Safari Nedir, Nasıl Yapılır, Niçin Yapılmalıdır?

Doğa sporları denince akla eskiden ilk akla gelenler arsında trecking, bisiklet sürme ya da camping gibi alternatifler yer alsa da artık portföyün genişlediğini söyleyebiliriz. Özellikle son yıllarda doğa sporları arasında yerini alan ve oldukça tercih edilen bir spor haline gelen ‘At Safari’ hem spor hem de sağlıklı bir yaşam açısından tercih edilmekte. Peki ata binmenin eğlenceli bir hale geldiği At Safari nedir, nasıl yapılır, niçin yapılmalıdır. Öncelikle At Safari nedir bu tanımla ve açıklamayla başlayalım. At Safari, aslında bildiğimiz at binme şeklinde olup, uçsuz, bucaksız doğa da belki de dört nala koşturma demektir. At Safari’de şehrin betonlaşmış havasından uzakta yemyeşil doğa ile içiçe aileniz ya da arkadaşlarınız ile özel yetiştirilmiş atlar ile yapacağınız gezici unutulmaz bir anı haline dönüşecektir.

 

Peki At Safari nasıl yapılır diye soracak olursanız; özel olarak bu spor dalı için özenle hizmet veren şirketler tarafından organize edilen etkinlikte herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. At Safari’sinin yapılacağı güzergah özenle seçildikten sonra, yine özel bakımı yapılan ve yetiştirilen atlar bu etkinlik için hazır hale getirilir. At Safari yapılırken yeşil pınarlardan, meyve – sebze bahçelerinden geçeceğinizi unutmayın. At Safari’nin en önemli özelliklerinden birisi de gezinti sırasında belirlenen bölgede güzel bir piknik yapabileceğinizdir. Tabii At Safari nasıl yapılır sorusunun en merak edilenin size profesyonel birinin eşlik edip etmeyeceği. Evet, At Safari boyunca size profesyonel bir ekip eşlik edecek. Burada çocuklar için özel yetiştirilmiş midilliler olduğunu söylemeyi de unutmayalım.

 

At Safari yaparken özel bir binicilik eğitimi alacağınızı düşünmeyin. At Safari’de amaç doğayla içiçe güzel bir gün geçirmek. O zaman At Safari niçin yapılmalıdır diye soracak olursak; ilk amaç belki de farklı bir etkinliğe imza atmak olabilir. Bugüne kadar birçok doğa sporunu birden fazla denemiş olsanız da At Safari size farklı bir heyecan katacak ve farklı bir deneyim yaşatacaktır. At Safari niçin yapılmalıdır sorusunun bir karşılılığı da betonlaşmış şehir hayatından, yoğun iş temposundan ve stresten uzaklaşmak olabilir. Yine At Safari niçin yapılmalıdır derken arkadaşlarınız ya da ailenizle kısacası sevdiklerinizle güzel bir gün geçirmenin farklı bir seçeneği olarak bakılabilir.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com